2024
 • 8 czerwca 2024 roku, na wodach Zatoki Puckiej, odbyły się jubileuszowe XXV Żeglarskie Regaty Firm Telekomunikacyjnych. Przez dwa dni, 25 załóg walczyło z żywiołem i sobą nawzajem o sławę, splendor i puchary.
 • 6 czerwca, w Gdańsku odbyła się 21 edycja Konferencji #TECHWAVES, organizowana przez VECTOR TECH SOLUTIONS poświęcona innowacjom technologicznym branży telekomunikacyjnej.
 • Wszyscy wiemy, że światłowód od TAURONA to gwarancja ultraszybkiego, niezawodnego internetu w domu, ale co za tym stoi i jak to działa „od kuchni”? Tajniki naszej pracy poznali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku, pracownicy TAURON Obsługa Klienta, Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji przeprowadzili dla nich prelekcję „Światłowód od TAURONA w praktyce”.

 • 9 kwietnia TAURON Obsługa Klienta wziął udział w III edycji Konferencji Operatorów Hurtowych, stanowiącej istotny punkt w rozważaniach na temat obecnej sytuacji oraz przyszłego rozwoju hurtowych sieci światłowodowych w Polsce. Wydarzenie to zgromadziło przedstawicieli zarówno hurtowych, jak i detalicznych operatorów telekomunikacyjnych, a także przedstawicieli administracji publicznej. Współorganizatorami Konferencji byli: TAURON Obsługa Klienta, Światłowód Inwestycje oraz NEXERA, Fiberhost i Polski Światłowód Otwarty – członkowie Fundacji Open Allies. W dyskusji na temat najważniejszych kwestii związanych z sieciami światłowodowymi wzięli udział Daniel Wojtanowski i Ewa Wójcik-Czech - Dyrektor oraz Szefowa Biura Sprzedaży w Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji TOK.
 • W dn. 28 grudnia 2023 roku TAURON podpisał umowy na dofinansowanie budowy sieci światłowodowej na trzech wygranych obszarach konkursowych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności - Inwestycja C1.1.1. „Zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego internetu na obszarach białych plam.” Projekty w zakresie KPO będą realizowane począwszy od dnia podpisania Umów o Dofinansowanie między TAURONEM a CPPC (Centrum Projektów Polska Cyfrowa), aż do 30 czerwca 2026 r.
2023
 • W dniach 2-4 października, odbyła się 50. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE. W wydarzeniu organizowanym przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej, wzięli udział przedstawiciele największych firm telekomunikacyjnych w kraju, nie mogło więc zabraknąć delegacji TAURONA – jednego z czołowych hurtowych operatorów sieci światłowodowych w Polsce, który był Oficjalnym Partnerem Konferencji.
 • 25-27 września odbył się 30 iNET MediaForum MEETING, którego patronem był TAURON. To jubileuszowa edycja popularnego wydarzenia, które przyciąga mnóstwo firm z branży telekomunikacyjnej. Gdzie telekomunikacja, tam też delegacja „Światłowodu od TAURONA”.
 • Światłowód od TAURONA to sieć, która wypełnia białe plamy na cyfrowej mapie Polski. Chcemy, by jak najwięcej Mieszkańców mogło w pełni wykorzystać nowe możliwości, jakie daje nam świat online, np. w aspekcie edukacji.
 • W pierwszy weekend września delegacja Światłowodu od TAURONA połączyła „przyjemne z pożytecznym” – promując sieć światłowodową, z zachwytem oglądaliśmy też podniebne akrobacje. Wszystko to za sprawą XI edycji Pikniku Lotniczego w Świebodzicach.
 • Zespół Światłowodu od TAURONA 23 lipca wziął udział w „Święcie Lasu” w Gawłówku. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Gminne Centrum Kultury i Promocji w gminie Drwinia (województwo małopolskie).
 • Zespół Światłowodu od TAURONA odwiedza kolejne gminy objęte projektem POPC – jeździmy tam, gdzie nasza sieć.
 • Promocja Światłowodu od TAURONA wśród mieszkańców idzie nam… śpiewająco! 8 i 9 lipca odwiedziliśmy gminę Mieroszów z okazji IX edycji Festiwalu „Nie tylko gospel!”.
 • TAURON, jako jeden z największych hurtowych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, sponsorował majową, 29 edycję Konferencji iNET Meeting, na której spotkali się przedstawiciele firm z branży telekomunikacyjnej.
 • TAURON Obsługa Klienta był jednym z organizatorów II Konferencji Operatorów Hurtowych, która odbyła się 13 kwietnia 2023 roku w Warszawie. W konferencji udział wzięli przedstawiciele największych Operatorów Hurtowych w Polsce (TAURON, Nexera, Fiberhost, Światłowód Inwestycje, Polski Światłowód Otwarty), reprezentanci największych Operatorów detalicznych i izb telekomunikacyjnych, przedstawiciele KPRM oraz goście specjalni – Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński Benoit Felten, ekspert FTTH Council Europe.
 • TAURON jako beneficjent programu POPC działał efektywnie i jednocześnie efektownie. W ciągu 3 lat i 9 miesięcy wybudowaliśmy 5 500 km światłowodów, stając się dzięki temu hurtowym operatorem otwartych sieci światłowodowych. W całości i terminowo wykonaliśmy wszelkie założenia projektu POPC. Postanowiliśmy podsumować nasz sukces w formie video. Jeśli ciekawi Cię, gdzie budowaliśmy sieć, ile to kosztowało i kto tak naprawdę stoi za siecią światłowodową TAURONA – obejrzyj nasz film!
 • Do końca roku 2022 wybudowaliśmy wszystkie przyłącza w ramach projektu POPC. Finalna liczba adresów objętych dofinansowaniem Europejskiego Rozwoju Funduszu Regionalnego to 103 981 gospodarstw domowych i 428 jednostek oświatowych.
2022
 • 23 listopada 2022 roku podpisany został protokół odbioru obszaru „Wałbrzyski B” – ostatniego z siedmiu obszarów konkursowych POPC w TOK.
 • TOK zakończył budowę infrastruktury światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) w ”Obszarze Oświęcimskim”.
 • W dniach 10-12 października 2022 w hotelu Mercure Zakopane Kasprowy odbywała się konferencja branży telekomunikacyjnej Inet Meeting, podczas której prezentowaliśmy ofertę hurtową i infrastrukturalną TOK dla operatorów telekomunikacyjnych. Stoisko TOK reprezentowali: Daniel Wojtanowski, Ewa Wójcik-Czech, Anna Uzdowska-Wojtowicz oraz Przemysław Tarnawski.
 • TOK zakończył budowę infrastruktury światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) w piątym obszarze konkursowym. 18 sierpnia 2022 roku oddana została gotowa infrastruktura światłowodowa na „Obszarze Wałbrzyskim A”.
 • W ramach zakończonego przez TOK czwartego z rzędu projektu POPC w dniu 21.06.2022., została wybudowana nowa infrastruktura światłowodowa na „Obszarze Rybnickim” – powstało tu łącznie 518 km sieci światłowodowej oraz 17 punktów dostępowych obejmujących swoim zasięgiem 66 miejscowości w 22 gminach: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jastrzębie-Zdrój, Jejkowice, Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Lyski, Marklowice, Mszana, Nędza, Pietrowice Wielkie, Pszów, Racibórz, Radlin, Rudnik, Rybnik, Rydułtowy, Świerklany, Wodzisław Śląski oraz Żory.
 • TOK zakończył budowę infrastruktury światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) w kolejnym obszarze konkursowym. 20 czerwca 2022 roku oddana została gotowa infrastruktura światłowodowa na „Obszarze Sosnowieckim”.
 • TOK w 34 miesiące zakończył budowę infrastruktury światłowodowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) w Małopolsce na „Obszarze Krakowskim C i Tarnowskim B”. To rekordowy czas realizacji zadania inwestycyjnego w ramach trzeciego konkursu POPC. Infrastruktura zbudowana w 114 miejscowościach pozwoli uzyskać dostęp do szerokopasmowego Internetu ponad 13 tysiącom gospodarstw domowych i 72 szkołom.
 • W dniach 9-11 maja 2022 w Hotelu MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel  odbyła się 27 edycja iNET MEETING.  Jest to konferencja operatorów telekomunikacyjnych, podczas której uczestnicy nie tylko prezentują swoje firmy i usługi ale także biorą udział w wykładach i dyskusjach związanych z aspektami branżowymi.

  Stoisko TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o. promujące światłowodową sieć otwartą i hurtowy dostęp dla wszystkich operatorów telekomunikacyjnych cieszyło się dużym zainteresowaniem Uczestników. W czasie konferencji Zespół TAURONA reprezentowali:
  Ewa Wójcik- Czech- Szef Biura Sprzedaży,  Krzysztof Waniek- Szef Biura Utrzymania,  Anna Uzdowska-Wojtowicz- Biuro Sprzedaży oraz Przemysław Tarnawski - Biuro Inwestycji.

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko TAURONA w sali wystawowej i zapraszamy do współpracy.
   
 • TOK jako pierwszy ze wszystkich beneficjentów  III konkursu POPC zakończył budowę sieci światłowodowej na „Obszarze Katowickim i Tyskim”.  Dostęp do szerokopasmowego Internetu o prędkości min. 100 Mb/s uzyskało ponad 11 tys. gospodarstw domowych oraz 45 Jednostek Oświatowych.

  W ramach zakończonego projektu wybudowano 725 km sieci optycznej, oraz 19 węzłów dostępowych. Szybkim Internetem objęto 47 miejscowości  w 18 gminach: Bieruń, Chełm Śląski, Imielin, Lędziny, Chorzów, Katowice, Łaziska Górne, Mikołów, Orzesze, Wyry, Mysłowice, Goczałkowice- Zdrój, Kobiór, Pawłowice, Pszczyna, Suszec, Ruda Śląska, Tychy. 

  Całkowita wartość inwestycji sięgnęła ponad  34 milionów złotych, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło ponad 16 milionów złotych. 

  Wykonawcą budowy sieci na obszarze katowickim i tyskim była spółka  ATEM Polska Sp. z o.o.
   
 • 21 kwietnia br. w Warszawie odbyła się I Konferencja Operatorów Hurtowych zorganizowana przez wiodących operatorów hurtowych rynku telekomunikacyjnego, firm: TOK, Fiberhost, Nexera oraz Światłowód Inwestycje.

  W wydarzeniu wzięli udział branżowi decydenci, przedstawiciele izb gospodarczych, reprezentanci regulatorów oraz organów administracji państwowej. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli minister Janusz Cieszyński - Sekretarz Stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. cyfryzacji, Jacek Oko - Prezes UKE oraz (wirtualnie) Vincent Garnier -  Dyrektor Generalny FTTH Council Europe.

  Tematem eventu był model otwartych sieci światłowodowych jako kierunku rozwoju rynku telekomunikacyjnego, zorientowanego na konkurencyjność i różnorodność oferowanych usług. 

  Po części oficjalnej przedstawiciele operatorów hurtowych w trybie roboczym dyskutowali o operacyjnych wyzwaniach w swojej działalności.

  Przedstawicielami TOK na konferencji byli: 
  - Leszek Chwalik- Wiceprezes Zarządu
  - Daniel Wojtanowski- Dyrektor Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji
  - Ewa Wójcik- Czech- Szef Biura Sprzedaży
  - Jacek Taraska-  Szef Biura Inwestycji
  - Krzysztof Waniek- Szef Biura Utrzymania
  - Anna Uzdowska-Wojtowicz- Biuro Sprzedaży
  - Beata Sokołowska, Przemysław Tarnawski, Tomasz Elias, Szymon Dycht- Biuro Inwestycji.
   
 • Netia S.A. to kolejny operator, który w grudniu 2021 roku podpisał umowę o dostęp do sieci światłowodowej TOK. Netia jako jeden z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, będący częścią Grupy Cyfrowego Polsatu będzie mógł oferować dostęp do szybkiego Internetu światłowodowego oraz usługi telewizyjne realizowane za pośrednictwem sieci optycznej TAURONA. 

2021
 • Na powiększającym się z każdym miesiącem zasięgu sieci TOK, swoje usługi mogą już aktywnie oferować operatorzy Multi-Net Infrastruktura, Fiberlink, Ilios-System, Bestconnect, Sferanet, BRK Network Devices oraz Vectra. Wcześniej swoje usługi świadczyły już Orange, UPC oraz Sieci Światłowodowe. Zachęcamy mieszkańców do zamawiania usług poprzez bezpośredni kontakt z wymienionymi operatorami korzystającymi z naszej sieci.
 • Vectra to kolejny już operator, który podpisał umowę o dostęp do sieci światłowodowej TOK. Umowa dotyczy wszystkich 7 obszarów, na których TOK zwyciężył w konkursie POPC (Program Operacyjny Polska Cyfrowa). Dzięki zawartej umowie, Vectra otrzyma dostęp do wszystkich gospodarstw domowych, które znajdą się w zasięgu TOK. Pierwsze komercyjne wdrożenia oferty Vectry na sieci TOK planowane pod koniec 2021 roku.

  dostęp do sieci światłowodowej TOK
 • W trzecim kwartale 2021 roku na naszej sieci światłowodowej swoje usługi w dostępnych adresach aktywnie oferują operatorzy Orange, UPC  oraz Sieci Światłowodowe. Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału dołączą kolejni operatorzy krajowi i lokalni, z którymi testy techniczne dobiegają już końca.
 • W czerwcu 2021 roku TOK rozpoczął świadczenie usług w modelu hurtowym, co oznacza, że udostępnia wszystkim zainteresowanym operatorom telekomunikacyjnym możliwość świadczenia usług detalicznych na swojej sieci światłowodowej na jednakowych, niedyskryminujących warunkach. Dotychczas zostało zawartych 35 umów z Operatorami Korzystającymi o dostępie telekomunikacyjnym i świadczeniu usług telekomunikacyjnych na sieci światłowodowej TOK.
 • TOK, operator telekomunikacyjny udostępniający dostępową sieć światłowodową, nawiązał w drugim kwartale 2021 roku współpracę z kolejnymi detalicznymi dostawcami usług dostępu do Internetu. W gronie operatorów, którzy zyskają dostęp do nowych klientów będących w zasięgu sieci TOK znaleźli się: Strong-PC (Tarnowskie Góry), Fiberkam (Trzebnica) , Fiberlink (Kraków), BRK Network Devices (Nowa Ruda), Multimedia HD (Ziębice) oraz Laguna (Skrzyszów).

  W 3 kwartale natomiast, do grona użytkowników infrastruktury światłowodowej operatora dołączyło trzech kolejnych dostawców usług dostępu do Internetu oraz telewizji. Są to firmy Air-Net z Przeciszowa , Dolnet ze Świdnicy z oraz IBS Electronics ze Strzegomia.  Zwiększająca się liczba operatorów korzystających z sieci TOK poszerza wybór oferty mieszkańcom regionów, w których TOK buduje sieci światłowodowe.
 • W marcu 2021 roku TOK podpisał umowę dotyczącą wykorzystania budowanej przez niego sieci przez UPC. W oparciu o sieć TOK, UPC będzie mógł oferować dostęp do szybkiego Internetu światłowodowego klientom w 132 gminach na terenie województw: dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego. Umowa dotyczy wszystkich 7 obszarów, na których TOK zwyciężył w konkursie POPC (Program Operacyjny Polska Cyfrowa) i obejmuje łącznie ponad 200 tys. gospodarstw domowych, które znajdą się w zasięgu sieci światłowodowej TOK (100 tys. adresów „białych” co oznacza, że zostały one wyznaczone do podłączenia w ramach POPC i kolejne 100 tys. adresów „czarnych” budowanych komercyjnie).

  Pierwsze usługi dla abonentów UPC na sieci TOK zostaną aktywowane we wrześniu na obszarze krakowsko-tarnowskim oraz oświęcimskim.

  Jesteśmy bardzo dumni, że do współpracy z nami dołącza UPC, jeden z liderów polskiego rynku telekomunikacyjnego a gospodarstwa domowe w zasięgu naszej sieci światłowodowej zyskają dostęp do bogatej oferty usług tego operatora – mówi Leszek Chwalik – Wiceprezes Zarządu TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o.
 • TOK, hurtowy operator telekomunikacyjny, na koniec grudnia 2021 roku zrealizował wszystkie zamówienia od Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej na transmisję danych dla szkół. Liczba placówek edukacyjnych podłączonych do sieci TOK, w których OSE może zapewniać dostęp do Internetu to 358 szkoły. TOK świadczy tam usługi o symetrycznej przepustowości min. 100 Mb/s.

  Możliwość korzystania z wysokiej prędkości połączenia z Internetem to m.in. możliwość wprowadzania nowych, atrakcyjniejszych metod dydaktycznych oraz lepszego przygotowywania uczniów do podejmowania pracy w poszczególnych zawodach.
 • W styczniu 2021 roku TOK podpisał umowę z dzierżoniowskim operatorem telekomunikacyjnym, firmą Ilios-System. Ilios-System działa na rynku usług telekomunikacyjnych od 2005 roku. Obszarem działania jest głownie Dolny Śląsk (powiaty: Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Kłodzko, Strzelin, Oława, Oleśnica, Wrocław, Trzebnica, Świdnica, Wałbrzych, Jawor, Złotoryja, Legnica, Zgorzelec). Podpisanie umowy z TOK, której przedmiotem jest hurtowy dostęp do sieci światłowodowej w celu świadczenia usług BSA, daje Ilios-Sytsem dostęp do nowych klientów w nowych regionach.
2020
 • TOK, operator telekomunikacyjny działający w modelu hurtowym udostępniając swoją sieć światłowodową, nawiązał w ciągu tylko jednego miesiąca grudnia,współpracę z czterema detalicznymi dostawcami usług dostępu do Internetu. W grudniu umowę obejmującą świadczenie usługi BSA w sieci TOK podpisały: Tekanet, Krismix, Fione oraz ClimaxNet.
 • TOK w listopadzie 2020 roku podpisał kolejne umowy z lokalnymi operatorami: Bestconnect, Sferanet, Tomsar, Sieci Światłowodowe, Netsystem oraz Netgate. Dzięki współpracy pomiędzy TOK a firmami, mieszkańcy poszczególnych regionów Polski zyskają możliwość dostępu do superszybkiego Internetu dostarczanego za pośrednictwem sieci światłowodowej. Przedmiotem umowy jest hurtowy dostęp do sieci w celu świadczenia usług BSA (Bitstream Access) w oparciu o infrastrukturę światłowodową TOK.

  Rozpoczęta właśnie współpraca otwiera operatorem dostęp do nowych klientów, mieszkających na terenach dotąd nieobjętych zasięgiem własnej sieci światłowodowej.
 • W dniu 22.07.2020r. TAURON Obsługa Klienta wygrał kolejne postepowanie przetargowe dotyczącego świadczenia usługi szerokopasmowej transmisji danych pomiędzy budynkami, w których mieszczą się jednostki oświatowe (objęte siecią Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - POPC), a punktem wymiany ruchu z siecią Operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Części nr 1P-37P.
 • 5.8.2020 r. TAURON Obsługa Klienta podpisał kolejną Umowę z NASK na świadczenie usługi transmisji danych do jednostek oświatowych. Tym razem TAURON zapewni łącza światłowodowe na potrzeby OSE dla następnych 75 szkół objętych Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa (POPC) w województwach: dolnośląskim, śląskim i małopolskim.
 • Na początku września TAURON Obsługa Klienta uzyskał akceptację Urzędu Komunikacji Elektronicznej dla swojej Oferty Ramowej. Oznacza to, że już niebawem z budowanej właśnie infrastruktury światłowodowej będą mogli skorzystać zarówno operatorzy telekomunikacyjni lokalni jak i ogólnopolscy.

  W ramach oferty dostępne będą usługi BSA, LLU i dzierżawa ciemnych włókien. Operatorzy będą mieli także do dyspozycji kanalizację kablową, podbudowy słupowe. TAURON zapewnia też kolokację i połączenie sieci.

  – Akceptacja naszej oferty ramowej przez organ regulacyjny oznacza wypełnienie ważnego wymagania wynikającego z zasad Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Możemy już rozpocząć zawieranie umów z operatorami detalicznymi, którzy chcą świadczyć usługi na naszej sieci światłowodowej – mówi Karol Janosz, Prezes Zarząd TAURON Obsługa Klienta.

  Oferta TAURONA skierowana jest do detalicznych operatorów telekomunikacyjnych, zarówno krajowych jak i lokalnych. Firma buduje sieć w 7 obszarach konkursowych POPC, czyli 132 gminach znajdujących się w województwach małopolskim, śląskim i dolnośląskim. Zgodnie z harmonogramem projektu do marca 2022 roku w zasięgu sieci światłowodowej znajdzie się ponad 205 tys. gospodarstw domowych. Pierwsze z nich będą mogły być przyłączone już w październiku.
 • Spółka we wrześniu oraz w październiku zrealizowała już ponad 120 zamówień OSE (Operator Sieci Edukacyjnej) na transmisję danych do szkół w województwach: dolnośląskim, śląskim i małopolskim. Dzięki temu OSE może już realizować swoje zadania i podłączać placówki edukacyjne do Internetu w oparciu o sieć TAURONA. OSE zamawia transmisję danych o przepływności symetrycznej min. 100 Mb/s do szkół objętych umową podpisaną w pierwszej połowie bieżącego roku.

  Docelowo TAURON obejmie zasięgiem swojej sieci ponad 250 szkół, które będą mogły skorzystać z usług zapewnianych przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną.
 • TOK podpisał w październiku 2020 roku umowę z bydgoskim operatorem telekomunikacyjnym, firmą RFC. RFC jest rodzimym operatorem działającym na rynku usług telekomunikacyjnych od 2004 roku. W ciągu kilkunastu lat zwiększył zasięg świadczonych usług na całą Polskę. RFC zwiększa swój zasięg działania o kolejne regiony Polski korzystając z sieci TOK, w których dotychczas nie świadczył usług. Podpisanie umowy z TOK, której przedmiotem jest hurtowy dostęp do sieci światłowodowej w celu świadczenia usług BSA, daje RFC dostęp do nowych klientów w nowych obszarach.
 • W dniu 27.10.2020 roku TOK podpisał umowę dotyczącą wykorzystania budowanej przez niego sieci przez Orange Polska. W oparciu o sieć TOK, Orange będzie mógł oferować dostęp do Internetu światłowodowego klientom w województwach dolnośląskim, śląskim i małopolskim. Umowa dotyczy wszystkich 7 obszarów, na których TOK zwyciężył w konkursie POPC (Program Operacyjny Polska Cyfrowa) i obejmuje łącznie ponad 200 tys. gospodarstw domowych, które znajdą się w zasięgu sieci światłowodowej TOK (100 tys. adresów „białych” co oznacza, że zostały one wyznaczone do podłączenia w ramach POPC i kolejne 100 tys. adresów „czarnych” budowanych komercyjnie).
 • W październiku 2020 roku TOK podpisał umowy z firmami: Multi-Net Infrastruktura, DG-NET, Fiber NOW (operatorzy z województwa śląskiego) oraz Batex ( z województwa dolnośląskiego), którym udostępni swoją sieć światłowodową. To pierwsi operatorzy lokalni, którzy zdecydowali się podpisać umowy z TOK. Lokalni operatorzy będą korzystać z sieci TOK na tych samych warunkach, co największe podmioty z branży, którzy takie umowy na współpracę mają również podpisane.

  Do końca 2022 r. sieć TOK obejmie ponad 200 tys. gospodarstw domowych głównie na terenach wiejskich i podmiejskich, z czego ponad 100 tys. będzie budowana przy wykorzystaniu środków unijnych.
 • W dniu 29.04.2020r. TAURON Obsługa Klienta podpisał Umowę z NASK na świadczenie usługi transmisji danych do jednostek oświatowych. Tym samym TAURON zapewni łącza światłowodowe na potrzeby OSE, dla szkół objętych Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa (POPC) w województwach: dolnośląskim, śląskim i małopolskim. Łącznie w ramach umowy 284 szkoły będą posiadały światłowód.
 • W dniu 14.07.2020r. Prezes UKE zaakceptował „Cennik TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o. za usługi dostępu telekomunikacyjnego do placówek oświatowych”. Niniejszy Cennik stanowi integralną część Wymagań POPC dla Jednostek Oświatowych, które szczegółowo określają warunki współpracy międzyoperatorskiej w zakresie świadczenia usług dostępu do placówek. Określa również warunki usługi szerokopasmowego dostępu do szkół na sieci szerokopasmowej wybudowanej z wykorzystaniem środków publicznych, przyznanych w ramach III konkursu dla działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
więcej
 • 10
 • 20
 • 30
 • Aktualności na stronie
 • 1