Giełdowa Wycena Energii

rynkowe ceny w zasięgu ręki
Giełdowa Wycena Energii to oferta zakupu energii elektrycznej oparta na mechanizmach rynkowych, skierowana do Klientów ceniących nowoczesne i aktywne rozwiązania w biznesie.

Produkt umożliwia swobodne podejmowanie decyzji dotyczących zakupu energii elektrycznej, w określonym czasie i wolumenie, rozliczanych według cen ustalonych w oparciu o indeksy Towarowej Giełdy Energii.

W całym okresie obowiązywania umowy oferujemy wsparcie dedykowanego doradcy Klienta biznesowego.

Warunki korzystania

Oferta jest dostępna dla Klientów biznesowych na terenie całego kraju, których roczny wolumen zużycia energii wynosi powyżej 5 GWh.

Korzyści dla Klienta

rynkowe ceny

zakup energii elektrycznej po cenach rynkowych oraz wpływ na cenę energii elektrycznej poprzez samodzielne składanie zgłoszeń na jej zakup,

ustalenie ceny maksymalnej

możliwość zabezpieczenia przed wzrostem rynkowych cen energii dzięki ustaleniu w umowie ceny maksymalnej,

minimalizacja ryzyka

mniejsze ryzyko zakupu energii w niekorzystnym okresie cenowym dzięki rozłożeniu zakupów w czasie.

  • Klientom, którzy sami nie chcą angażować się w proces zakupu energii w oparciu o indeksy Towarowej Giełdy Energii, proponujemy rozwiązania, w których cena wyliczana jest jako średnia z notowań indeksów w określonym przedziale czasu. Cena wyliczona zostaje przed okresem, w którym następuje fizyczna dostawa energii.

    Dodatkowo w ramach oferty Giełdowa Wycena Energii istnieje możliwość zabezpieczenia kontraktu przed niespodziewanym wzrostem cen rynkowych energii elektrycznej poprzez ustalenie w umowie ceny maksymalnej.

    Różnorodność i elastyczność proponowanych algorytmów pozwala wybrać odpowiedni wariant dopasowany do potrzeb Klienta. Algorytmy są dobierane w zależności od ilości zużywanej energii i własnych preferencji.