EKO Biznes

ograniczamy emisję CO2
EKO Biznes to oferta zakupu - w przepływie handlowym - energii elektrycznej w całości lub części wyprodukowanej w tzw. wysokosprawnej kogeneracji, czyli procesie wspólnego wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła. Energia sprzedawana w ramach oferty jest produkowana w elektrociepłowniach należących do Grupy TAURON. 

Wybierając produkt EKO Biznes, Twoja firma będzie wspierać ochronę środowiska naturalnego poprzez uniknięcie emisji CO2  do atmosfery. Wynika to z zastosowanej technologii wytwarzania energii elektrycznej, bo kogeneracja jest efektywniejsza niż jej konwencjonalne wytwarzanie.

Warunki korzystania

Z oferty mogą skorzystać klienci rynku biznesowego na terenie całego kraju, bez względu na poziom zużycia energii elektrycznej. 

Korzyści dla Twojej firmy

ograniczenie emisji CO2

wpływ na ograniczenie emisji CO2 oraz możliwość indywidualnego ustalenia struktury wolumenu energii o zmniejszonej emisji CO2, 

pozytywny wizerunek

budowanie wizerunku firmy społecznie odpowiedzialnej oraz zwiększenie prestiżu prowadzonego biznesu,

wyróżnienie produktów

możliwość wyróżnienia produktów i usług logo EKO Biznes.

  • Produkt EKO Biznes powstał we współpracy z Polskim Towarzystwem Certyfikacji Energii (PTCE). Przy wyborze oferty Twoja firma otrzyma Certyfikat Akcesyjny, a po zakończeniu umowy - Certyfikat potwierdzający poziom unikniętej emisji, która wynika z faktycznego zużycia energii elektrycznej w trakcie obowiązywania umowy. 

    Dodatkowo oferujemy możliwość skorzystania z rozszerzonej propozycji produktu EKO Biznes+, w którym ceny zakupu energii elektrycznej wyznaczane są w oparciu o indeksy giełdowe.

Partnerem Systemu Gwarancji Sprzedaży Energii jest Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii. Jest to niezależna instytucja działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju energetycznego Polski, która jako pierwsza w Polsce zbudowała certyfikat dotyczący energii ekologicznej.

Poznaj inne produkty z oferty TAURONA