EKO Biznes

Zasil biznes energią z kogeneracji i ogranicz emisję CO2

EKO Biznes to oferta zakupu energii elektrycznej o obniżonej emisji CO2 wytwarzanej w elektrociepłowniach. Stosowana w nich kogeneracja polega na wspólnej produkcji energii elektrycznej i ciepła w jednym procesie technologicznym, dzięki czemu jest efektywniejsza niż wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej w oddzielnych procesach.

Wybierając produkt EKO Biznes, Twoja firma będzie wspierać ochronę środowiska naturalnego poprzez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Zakup energii z kogeneracji umożliwia spadek emisji CO2 do atmosfery o ponad 498 kg za każdą 1 MWh (w porównaniu ze wskaźnikiem emisji CO2 dla węgla kamiennego).

Jesteś zainteresowany produktem EKO Biznes?

Zamów kontakt

Redukcja CO2 potwierdzona Certyfikatem

Po wyborze produktu EKO Biznes Twoja firma otrzyma Certyfikat Akcesyjny wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Będzie w nim wskazana planowana ilość zużycia energii oraz planowana wartość redukcji emisji CO2.

Po zakończeniu obowiązywania umowy otrzymasz Certyfikat, który potwierdzi faktyczną wielkość emisji CO2, jakiej udało się uniknąć Twojej firmie. Jest ona obliczana na podstawie zużycia energii elektrycznej w trakcie obowiązywania umowy.

Otrzymane certyfikaty oraz specjalne logo produktu EKO Biznes mogą być wykorzystywane w działaniach promocyjnych i marketingowych Twojej firmy.

Jakie korzyści daje produkt EKO Biznes?

Zobacz jak działa elektrociepłownia

Energia sprzedawana w ramach oferty EKO Biznes jest produkowana w elektrociepłowniach należących do Grupy TAURON.

Wszystkie elektrociepłownie zostały poddane audytowi Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii, między innymi pod kątem ich oddziaływania na środowisko, gospodarowania odpadami czy spełnienia wszystkich wymaganych norm i procedur. Dzięki temu masz pewność, że kupujesz energię elektryczną o zmniejszonym wpływie na środowisko i klimat.

Chcesz dowiedzieć się więcej o produkcie EKO Biznes?

Zamów kontakt

Zobacz ofertę EKO dla małych i średnich firm

Dowiedz się więcej

Oferty, które mogą Cię zainteresować