II Konferencja Operatorów Hurtowych

17.04.2023
TAURON Obsługa Klienta był jednym z organizatorów II Konferencji Operatorów Hurtowych, która odbyła się 13 kwietnia 2023 roku w Warszawie. W konferencji udział wzięli przedstawiciele największych Operatorów Hurtowych w Polsce (TAURON, Nexera, Fiberhost, Światłowód Inwestycje, Polski Światłowód Otwarty), reprezentanci największych Operatorów detalicznych i izb telekomunikacyjnych, przedstawiciele KPRM oraz goście specjalni – Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński Benoit Felten, ekspert FTTH Council Europe.
W trakcie debat toczyły się dyskusje na temat sieci światłowodowych w branży telekomunikacyjnej – perspektyw ich rozwoju oraz wyzwań, z jakimi się mierzy, a także roli Operatora Hurtowego na polskim rynku. Uczestnicy wydarzenia zwracali uwagę, że nowoczesna infrastruktura światłowodowa to jeden z kluczowych elementów w perspektywie cyfrowego rozwoju Polski. Hurtowe sieci światłowodowe to model rynkowy oparty na konkurencyjności i różnorodności oferowanych usług.

Głównym wyzywaniem i jednocześnie celem branży jest podnoszenie efektywności wybudowanej infrastruktury światłowodowej, sukcesywne zwiększanie saturacji sieci, a w konsekwencji dotarcie do jak największej liczby użytkowników końcowych. Realizacja tych celów możliwa jest dzięki współpracy Operatorów Hurtowych i Operatorów Korzystających.

Głos w debacie w imieniu TAURONA zabrał Daniel Wojtanowski, Dyrektor Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o.

„Zwiększanie saturacji sieci światłowodowej to pole do współpracy Operatorów Hurtowych i Operatorów Korzystających. Kluczową tu kwestią jest komunikacja - upraszczając proces wymiany niezbędnych informacji, jesteśmy w stanie realnie przyspieszyć dogęszczanie sieci. Ważnym elementem są także wspólne akcje edukacyjno-promocyjne adresowane do klienta końcowego. TAURON już teraz podejmuje działania promocyjne zakrojone lokalne, które zwiększają wśród mieszkańców świadomość technologii światłowodowej i korzyści, jakie za sobą niesie.” – mówi Daniel Wojtanowski, Dyrektor Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o.

Sieć światłowodowa TAURONA to nowoczesna infrastruktura, otwarta dla Operatorów Korzystających na równych, niedyskryminujących zasadach. Ważna jest dla nas zarówno komunikacja z usługodawcami, jak i lokalną społecznością. Konferencja Operatorów Hurtowych okazała się być dobrym miejscem dla wymiany doświadczeń i wypracowywania wspólnego języka między Operatorami Hurtowymi i Korzystającymi.