Koniec Projektu POPC - odbiór ostatniego obszaru konkursowego „WAŁBRZYSKI B”

25.11.2022
23 listopada 2022 roku podpisany został protokół odbioru obszaru „Wałbrzyski B” – ostatniego z siedmiu obszarów konkursowych POPC w TOK.
„Wałbrzyski B” to największy obszar, na którym realizowaliśmy projekt POPC – obejmuje 277 dolnośląskich miejscowości. W ciągu 41 miesięcy zbudowaliśmy 1 244 km nowoczesnej sieci światłowodowej.

Zasięgiem światłowodu od TAURONA objęto ponad 23,5 tysiąca gospodarstw domowych i 95 jednostek oświatowych, znajdujących się w 19 gminach powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego: Bystrzyca Kłodzka, Duszniki Zdrój, Kłodzko, Kudowa Zdrój, Lądek Zdrój, Lewin Kłodzki, Międzylesie, Nowa Ruda, Polanica Zdrój, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna, Bardzo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Złoty Stok.

Generalnym wykonawcą było Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.pl.

Z sukcesem zakończyliśmy budowę i odebraliśmy ostatni największy i najcięższy siódmy obszar konkursowy – „Wałbrzyski B” realizowany w ramach trzeciego naboru Działania 1.1. na lata 2014-2020 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Tym samym zakończyliśmy budowę i odebraliśmy wszystkie obszary POPC. W kolejnym kroku nasze działania będziemy koncentrować na zintensyfikowaniu działań sprzedażowych i dogęszczaniu obszarów o „czarne” punkty adresowe, które nie były ujęte w POPC ale znajdują się w sąsiedztwie wybudowanej sieci i będą możliwe do podłączenia - mówi Leszek Chwalik, Wiceprezes Zarządu Tauron Obsługa Klienta Sp. z o.o.