Kim jesteśmy?

TAURON Obsługa Klienta - jesteśmy hurtowym i infrastrukturalnym Operatorem telekomunikacyjnym. Świadczymy usługi telekomunikacyjne:
dla spółek wewnątrz Grupy TAURON, największych operatorów telekomunikacyjnych w zakresie dzierżawy infrastruktury i transmisji danych, dla klientów biznesowych w zakresie transmisji danych, usług data center oraz dostępu do Internetu.

Hurtowy operator telekomunikacyjny


Od wielu lat współpracujemy z największymi Operatorami telekomunikacyjnymi, jak również z lokalnymi dostawcami usług telekomunikacyjnych ISP.

Dysponujemy jedną z największych sieci światłowodowych na południu Polski, która liczy około 6,5 tys. kilometrów. Prowadzimy działalność telekomunikacyjną na terenie czterech województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Nasza sieć transmisyjna jest zabezpieczona, posiada wdrożony system DWDM.

Posiadamy punkty styku sieci z większością krajowych operatorów telekomunikacyjnych, a także z operatorami międzynarodowymi, za pośrednictwem których jesteśmy w stanie realizować bezpieczną transmisję danych również za granicą.Beneficjent Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 1.1


W 2018 roku zostaliśmy uczestnikiem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 1.1 na lata 2014-2020 i pozyskaliśmy 7 obszarów konkursowych, na których realizujemy budowę sieci światłowodowych.
W ramach inwestycji:


wybudujemy ok 5,5 tys. kilometrów sieci światłowodowej FTTH,

wybudujemy 259 węzłów dostępowych,

zapewnimy dostęp do szybkiego Internetu dla ponad 350 szkół,

ponad 102 tys. gospodarstw domowych zostanie podłączonych światłowodem i będzie mogło skorzystać z szerokopasmowego dostępu do sieci.


Zawsze blisko Ciebie

Jesteśmy hurtowym Operatorem telekomunikacyjnym i świadczymy usługi dostępu do infrastruktury wyłącznie podmiotom, które posiadają status operatora telekomunikacyjnego. Dzięki naszej światłowodowej sieci dostępowej FTTH, operatorzy telekomunikacyjni i telewizji kablowych, mogą świadczyć gospodarstwom domowym najnowocześniejsze usługi telekomunikacyjne w atrakcyjnych pakietach.

W spółce TAURON Obsługa Klienta działalnością telekomunikacyjną zajmuje się Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji, które powstało w 2019 r.

Więcej informacji o Programie POPC znajdziesz tutaj.