Komercyjne dogęszczanie sieci

09.01.2023
Do końca roku 2022 wybudowaliśmy wszystkie przyłącza w ramach projektu POPC. Finalna liczba adresów objętych dofinansowaniem Europejskiego Rozwoju Funduszu Regionalnego to 103 981 gospodarstw domowych i 428 jednostek oświatowych.
Od 1 stycznia 2023 roku TAURON Obsługa Klienta rozpoczął komercyjne dogęszczanie sieci światłowodowej BSA. To odpowiedź na potrzeby Operatorów telekomunikacyjnych oraz (a może przede wszystkim) klientów końcowych. Zależy nam, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z dostępu do szerokopasmowego łącza internetowego.

Obecnie zasięg naszego światłowodu obejmuje już ponad 107 tysięcy gospodarstw domowych. TAURON to Hurtowy Operator Telekomunikacyjny – na naszej sieci działa wielu dostawców usług, dzięki temu odbiorca końcowy może swobodnie wybierać między ofertami usług.

Światłowód to obecnie najlepsza możliwa opcja technologiczna w świecie telekomunikacji – łącza od TAURONA zapewniają prędkość nawet do 1000 Mb/s. Cyfryzacja to proces postępujący i nieunikniony, nie tylko w skali kraju, ale także globalnie. Zapotrzebowanie na Internet o wysokich przepustowościach będzie sukcesywnie rosnąć, dlatego wychodzimy naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata.