Konferencja TECHWAVES

07.06.2024
6 czerwca, w Gdańsku odbyła się 21 edycja Konferencji #TECHWAVES, organizowana przez VECTOR TECH SOLUTIONS poświęcona innowacjom technologicznym branży telekomunikacyjnej.
Podczas Wieczornej Gali w Teatrze Szekspirowskim TAURON został wyróżniony Nagrodą Morskiego Pioniera za udany debiut na rynku telekomunikacyjnym.

To ogromny zaszczyt móc uhonorować Grupę TAURON nagrodą Morskiego Pioniera. Ich zaangażowanie w rozwój nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej oraz imponująca szybkość realizacji projektu są godne najwyższego uznania. TAURON udowodnił, że innowacja i efektywność mogą iść w parze, przynosząc korzyści zarówno klientom, jak i całej branży – mówi Bartosz Kajut, członek zarządu Grupy VECTOR.

TAURON rozpoczął działalność na rynku telekomunikacyjnym w 2019 roku. W ramach projektu POPC wybudował ponad 5 500 km nowoczesnej infrastruktury światłowodowej, stając się tym samym jednym z największych hurtowych operatorów telekomunikacyjnych w kraju. Obecnie w zasięgu światłowodu od TAURONA jest ok. 150 tys. gospodarstw domowych, a liczba ta ciągle rośnie. Podczas Gali TAURON reprezentowali pracownicy Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji TOK, którzy na co dzień zajmują się projektem Światłowód od TAURONA.

Światłowód od TAURONA to relatywnie nowa gałąź biznesu w grupie TAURON, a jej początkiem był projekt POPC. Na przestrzeni pięciu lat zbudowaliśmy w południowej Polsce sieć światłowodową, stworzyliśmy nowego na polskim rynku hurtowego operatora telekomunikacyjnego i z sukcesem świadczymy dziesiątki tysięcy usług . Bardzo cieszy nas fakt, że zostaliśmy docenieni Nagrodą Morskiego Pioniera. Dziękujemy za to uhonorowanie!

Dziękuję także całemu zespołowi Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji TAURON Obsługa Klienta oraz Zarządowi bo ten sukces to efekt wysokiego zaangażowania i solidnej pracy zespołowej
mówi Daniel Wojtanowski, Dyrektor Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji TOK.

Konferencja TECHWAWES to jedno z największych wydarzeń technologicznych w Polsce, skierowane do rynku telekomunikacyjnego. Tematy, wokół których toczyły się dyskusje to m.in. rozwój rynku sieci FTTH w Polsce, bezpieczeństwo infrastruktury cyfrowej w czasach cyber zagrożeń, rozwój technologii IoT, czy możliwości ale i ograniczenia, które niesie za sobą technologia 5G. Powyższe wydarzenie to istotny punkt w dyskusji na temat kondycji i dalszego rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Polsce.