TOK udostępni UPC swoją sieć światłowodową

18.03.2021
W marcu 2021 roku TOK podpisał umowę dotyczącą wykorzystania budowanej przez niego sieci przez UPC. W oparciu o sieć TOK, UPC będzie mógł oferować dostęp do szybkiego Internetu światłowodowego klientom w 132 gminach na terenie województw: dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego. Umowa dotyczy wszystkich 7 obszarów, na których TOK zwyciężył w konkursie POPC (Program Operacyjny Polska Cyfrowa) i obejmuje łącznie ponad 200 tys. gospodarstw domowych, które znajdą się w zasięgu sieci światłowodowej TOK (100 tys. adresów „białych” co oznacza, że zostały one wyznaczone do podłączenia w ramach POPC i kolejne 100 tys. adresów „czarnych” budowanych komercyjnie).

Pierwsze usługi dla abonentów UPC na sieci TOK zostaną aktywowane we wrześniu na obszarze krakowsko-tarnowskim oraz oświęcimskim.

Jesteśmy bardzo dumni, że do współpracy z nami dołącza UPC, jeden z liderów polskiego rynku telekomunikacyjnego a gospodarstwa domowe w zasięgu naszej sieci światłowodowej zyskają dostęp do bogatej oferty usług tego operatora – mówi Leszek Chwalik – Wiceprezes Zarządu TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o.