Światłowód od TAURONA w praktyce – Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku

19.04.2024

Wszyscy wiemy, że światłowód od TAURONA to gwarancja ultraszybkiego, niezawodnego internetu w domu, ale co za tym stoi i jak to działa „od kuchni”? Tajniki naszej pracy poznali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku, pracownicy TAURON Obsługa Klienta, Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji przeprowadzili dla nich prelekcję „Światłowód od TAURONA w praktyce”.

Spotkanie miało dwie części: teoretyczną, podczas której uczniowie poznali zasady BHP i informacje odnośnie technologii światłowodowej, oraz praktyczną – ta wzbudziła wśród nich największy entuzjazm. Młodzież miała okazję używać profesjonalnego sprzętu, który wykorzystują specjaliści w codziennej pracy. Wszystko pod czujnym okiem naszego zespołu i nauczycieli.

Wizyta pracowników TAURONA w ZSB w Rybniku była doskonałą okazją do edukacji młodych ludzi na temat nieustannie rozwijającej się technologii światłowodowej. Dzięki takim inicjatywom uczniowie mogą lepiej zrozumieć, jak działa światłowód i jakie możliwości niesie ze sobą jego stosowanie. To ważne, aby młode pokolenie miało świadomość nowoczesnych rozwiązań technologicznych i potrafiło je wykorzystać w przyszłości.

Prelekcja w szkole średniej przedstawiła uczniom także potencjalne możliwości rozwoju zawodowego zgodne z ich ścieżką edukacyjną – jednym z prelegentów był dawny uczeń tej szkoły, a obecny specjalista do spraw rozwoju sieci i usług w TAURON Obsługa Klienta, Kacper Kocur.

Centrum Usług Biznesowych Telekomunikacji w szkole reprezentowali: Przemysław Tarnawski, Sebastian Wójcik, Kacper Kocur i Dominika Szymczyk.