Audyt obejmie minimum 90% całkowitego zużycia energii w przedsiębiorstwie. Otrzymasz pełną analizę zużycia energii przez budynki, instalację przemysłową oraz zainstalowane urządzenia poddawane audytowi. Dodatkowo wskażemy te obszary, gdzie można uzyskać oszczędność energii. Raport z audytu będzie zawierał także propozycje kosztowych i bezkosztowych przedsięwzięć, dzięki którym możliwe będzie obniżenie zużycia energii w obiekcie. Oszacujemy również potencjalne oszczędności po wdrożeniu rekomendowanych przez nas rozwiązań.
Korzyści dla Twojej firmy
wypełnione formalności
wypełnisz obowiązki wynikające z ustawy o efektywności energetycznej,
pełna analiza
otrzymasz kompleksową analizę zużycia energii przez Twoje przedsiębiorstwo,
raport z audytu
poznasz obszary, w których można uzyskać wzrost efektywności energetycznej, propozycje rozwiązań i ocenę opłacalności ich wdrożenia.
-
Obowiązek ustawowy*
Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa musi wykonać każda firma, która w dwóch ostatnich latach obrotowych (licząc osobno każdy rok) przekroczyła którykolwiek ze wskaźników:
250 lub więcej osób zatrudnionych, powyżej 50 mln € rocznego obrotu lub powyżej 43 mln € sumy bilansowej.
Dodatkowo firma ma obowiązek zgłosić wykonanie audytu do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w ciągu 30 dni od daty jego zakończenia.
Pierwszy audyt należało przeprowadzić do 30.09.2017 r., a kolejne trzeba powtarzać co 4 lata.
* Podstawa prawna – Ustawa z 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (Dz.U. 2016 poz. 831 z późn. zm.) -
Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa jest wykonywany w celu:
uzyskania informacji o zużyciu energii przez budynek, zespół budynków lub instalację przemysłową, handlową bądź usługę, określenia, w jaki sposób i w jakiej ilości możliwe jest uzyskanie oszczędności energii, przeglądu zużycia energii w budynkach lub zespołach budynków, w instalacjach przemysłowych oraz transporcie, odpowiadających za minimum 90% całkowitego zużycia energii przez przedsiębiorstwo. -
Niewykonanie obowiązkowego Audytu Energetycznego Przedsiębiorstwa może się wiązać z nałożeniem kary pieniężnej przez Urząd Regulacji Energetyki. Maksymalna wysokość kary to 5% przychodu firmy z poprzedniego roku podatkowego.