Santander Bank Polska wybrał zieloną energię z EKO Premium

Coraz więcej firm chce mieć wpływ na to, z jakich źródeł pochodzi wykorzystywana przez nie energia. Jednocześnie chce wspierać ochronę środowiska naturalnego i dlatego firmy aktywnie włączają się w ekologiczne inicjatywy, a także inwestują w rozwiązania, dzięki którym same przyczyniają się do ochrony środowiska.
Jednym z działań w tym zakresie jest właśnie zakup zielonej energii. Klienci, którzy decydują się na zakup naszego produktu EKO Premium, zyskują nie tylko pewność zakupu 100 proc. energii z OZE (w przepływie handlowym), ale także możliwość wyboru źródła lub źródeł energii.

Na zakup energii produkowanej w naszych elektrowniach wodnych zdecydował się również Santander Consumer Bank, który jest częścią Grupy Kapitałowej Santander Bank Polska. Tym samym do końca 2021 roku bank będzie korzystał z prądu wytwarzanego w całości w elektrowniach wodnych Grupy TAURON. Pochodzenie energii gwarantuje certyfikat wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Kontrakt obejmuje sprzedaż zielonej energii do 538 punktów poboru, czyli oddziałów banku i centrów wspierania biznesu Santander Bank Polska.

Jesteś zainteresowany produktem EKO Premium?