Santander Bank Polska wybrał zieloną energię z EKO Premium

Santander Bank Polska kupił od nas zieloną energię. Tym samym do końca 2021 roku bank będzie korzystał z prądu wytwarzanego w 100 procentach w elektrowniach wodnych Grupy TAURON. Pochodzenie energii gwarantuje certyfikat wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Kontrakt obejmuje sprzedaż zielonej energii do 538 punktów poboru, czyli oddziałów banku i centrów wspierania biznesu Santander Bank Polska.

- Coraz więcej firm chce mieć wpływ na to, z jakich źródeł pochodzi wykorzystywana przez nie energia – mówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Cieszę się, że Zielony Zwrot TAURONA inspiruje naszych klientów, a nasza oferta produktowa odpowiada na ich potrzeby w zakresie wprowadzania konkretnych i wymiernych rozwiązań ekologicznych – dodaje prezes TAURONA.

EKO Premium to produkt chętnie wybierany przez naszych klientów biznesowych.


Energia elektryczna oferowana w ramach tego produktu pochodzi przede wszystkim z jednostek wytwórczych Grupy TAURON - 9 farm wiatrowych i 34 elektrowni wodnych. W 2019 roku Grupa TAURON kupiła 5 farm wiatrowych o łącznej mocy 180 MW.

Klienci, którzy decydują się na EKO Premium, zyskują nie tylko pewność zakupu 100 proc. energii z OZE (w przepływie handlowym), ale także możliwość wyboru źródła lub źródeł energii. Na zakup energii produkowanej w naszych elektrowniach wodnych zdecydował się również Santander Consumer Bank, który jest częścią Grupy Kapitałowej Santander Bank Polska.

- Jednym z filarów realizowanej strategii odpowiedzialnej bankowości Santander Bank Polska są „zielone finanse”. Chcemy nie tylko aktywnie uczestniczyć w transformacji polskiego sektora energetycznego na zrównoważony, poprzez dostarczanie produktów i rozwiązań finansowych, które to umożliwią, ale również sami korzystać z produktów przyjaznych dla środowiska. Bardzo ważnym wyzwaniem jest zmniejszanie naszego śladu środowiskowego i węglowego. Decyzja o korzystaniu z zielonej energii była dla nas naturalnym krokiem na drodze do osiągnięcia zero emisyjności. Dlatego od początku 2020 roku korzystamy wyłącznie z prądu, którego produkcja nie powoduje wprowadzania do atmosfery dwutlenku węgla – zaznacza Paweł Dziedzina, Dyrektor Departamentu Zarządzania Środowiskiem Pracy w Santander Bank Polska.


Jesteś zainteresowany produktem EKO Premium?